Українці змінюють політичні вподобання – дослідження
Загрузка плеера...

48% українців підтримують проведення позачергових парламентських виборів, 65% висловили готовність взяти у них участь, якщо б це відбувалося найближчим часом. Такі дані наведені у соціальному дослідженні ставлення громадян до політичної ситуації, виборів і партій, які проводилися фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Згідно з опитуванням, серед тих, хто готовий йти на вибори, голоси б розподілилися таким чином:

Ірина Бекешкіна, соціолог:

""Батьківщина" – 11,2%, "БПП" – 9,3%, "Громадянська позиція" Гриценка – 8,3%, "Опозиційний блок" – 8,4%, партія "За життя" Рабіновича та Мураєва – 7,7%, "Радикальна партія" Ляшка – 7,3%, "Самопоміч" – 5,8%". Принаймні, чотири партії дуже щільно йдуть. Тому ми не можемо сказати, що є безумовний лідер".

Інші партії до парламенту, найбільш вірогідно, 5% бар’єр не подолали б та до парламенту не потрапили.

Ірина Бекешкіна, соціолог:

"Колишні лідери громадської думки, от зареєстрована партія Громадянська платформа Надії Савченко- 1,7 це не той відсоток. Я нагадаю, свого часу, як тільки Савченко була звільнена, вона мала особистий рейтинг довіри 30%. Потім воно поступово зменшувалося і от бачимо, який зараз результат. Так само – я не буду говорити взагалі, у мене є до цього певне ставлення щодо позбавлення Саакашвілі громадянства. Але бачимо, що, мені здається, було зайве абсолютно, тому що особливих рейтингів немає – 1,8% серед тих, хто готовий йти на вибори". 

Опитування проводилося з 9-го по 13-те червня 2017-го року в усіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій. Участь взяли 2018-ть респондентів у віці від 18-ти років. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram