Влада не зацікавлена відкривати списки на виборах
Загрузка плеера...

Реформу виборчого законодавства майже зірвано, оскільки більшість політиків не зацікавлена виконувати одну зі своїх пріоритетних передвиборчих обіцянок та змінювати правила гри.

Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі:

"Чим ближче ми наближаємося до чергових парламентських виборів, а може позачергових – сьогодні ніхто не може ймовірністю сказати, що їх не може бути потенційно організовано. Тим не менш, до чергових парламентських виборів залишилося вкрай мало часу, щоб реалізувати в інклюзивний якісний спосіб реформу виборчого законодавства, яка б мала передбачати зміни виборчої системи з паралельної на пропорційну з відкритими списками. І, на жаль, не зважаючи на публічні, вербальні переконання суспільства, що всі за виборчу реформу, ніхто з політичних гравців серйозно не розглядає можливість її прийняття".

Згідно ухваленому самою Верховною Радою плану законодавчого забезпечення роботи, визначено, що кінцевим терміном для завершення реформи законодавства про парламентські вибори на основі пропорційної системи з відкритими списками є четвертий квартал 2017-го року. За оцінкою експертів, парламентарі не квапляться виконувати свою передвиборчу обіцянку, оскільки владі невигідно змінювати виборче законодавство України.

Ольга Айвазовська, голова правління громадянської мережі:

"Значна кількість гравців не зацікавлена в ній з певних мотивів і підстав – як то відкриття списків призведе до більшого впливу виборців на результати голосування, точніше – на результати розподілу мандатів, ніж при пропорційній системі з закритими. Чи у мажоритарних округах, де активно працює і адміністративний ресурс і підкуп виборців. І з іншого боку – наша політична традиція домовлятися між ключовими гравцями щодо поділу територій. Коли округ є домовлений – хто буде лідером, а хто буде виконувати технічну, другорядну роль. І ці передумови дають нам не дуже добрі перспективи для 2019-го року".

Раніше до якнайшвидшої зміни виборчого законодавства та оновленню складу Центральної виборчої комісії Верховну Раду закликав також голова представництва Європейського союзу в Україні Х’юг Мінгареллі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram