15 років після Скнилова: винні на свободі
Загрузка плеера...

27 липня 2002 року сталася найбільш масштабна трагедія в історії авіаційних шоу. Під час святкування 60-річчя 14 корпусу Військово-повітряних сил України на львівському аеродромі Скнилів літак Су-27 УБ впав на глядачів. Загинуло 78 осіб, серед яких 28 – діти. Всього постраждалими визнали понад 250 людей.

Зараз, 15 років потому, як сталася ця катастрофа, винні перебувають на свободі. За результатами розслідування, проведеного Генеральною прокуратурою, були покарані тільки пілоти та їх безпосередні начальники, хоча багато експертів вважають, що відповідальність за своє злочинне недбальство мають нести організатори шоу. Вироки для Володимира Топонаря та Юрія Єгорова були не надто жорсткими, до того ж, у 2007 році тодішній президент Віктор Ющенко своїм указом скоротив строк їхнього ув’язнення.

Несправедливо вчинили посадовці з тими, хто залишився в живих, але отримав серйозні травми. Сума компенсацій для них була набагато меншою, аніж для сімей загиблих. Багато постраждалих пізніше звернулися до Європейського суду й майже 10 років відстоювали своє право на соціальний захист. Минулого року Феміда задовольнила їх позов та зобов’язала Україну виплатити понад 3600 євро кожному.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram