Українці "голодні" до вищої освіти
Загрузка плеера...

26 липня завершується прийом заяв від абітурієнтів на навчання за освітнім рівнем "бакалавр". За інформацією прес-служби Міністерства освіти та науки України, вступники створили близько 159 тисяч електронних кабінетів, за допомогою яких подали більше мільйона заяв.

Заступник Лілії Гриневич Володимир Ковтунець вважає, що ці дані вчергове підтверджують затребуваність вищої освіти у вітчизняному суспільстві. Чиновник порівнює попит на дипломи з голодом і повідомляє, що в середньому випускники університетів отримують на 35-40% вищу заробітну плату, аніж ті, хто зупинилися на рівні школи.

За статистикою, зібраною Всесвітнім економічним форумом, Україна посідає 10 місце в світі за рівнем охоплення населення вищою освітою. Майже 80% людей у віці від 20 до 26 років здобувають ступінь бакалавра чи магістра.

На жаль, суттєвими проблемами все ще залишаються нерівномірний розподіл студентів за спеціальностями та низька якість навчання. За рівнем підготовки інженерних кадрів ми заледве втримуємося в п’ятому десятку світового рейтингу, а у сфері бізнесу ледь не замикаємо першу сотню. Саме через це талановита молодь все частіше обирає освіту за кордоном, а держава втрачає трудовий потенціал.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram