Спотворена медреформа уже на старті
Загрузка плеера...

За даними соціологічного опитування, з-поміж усіх реформ, які впроваджує уряд, українці найбільше незадоволені результатами у сфері медицини. Навіть славнозвісна децентралізація, яка, зокрема, передбачає і спрямування додаткових коштів у місцеві бюджети, не може подолати кризу вітчизняної медицини. Ба більше, за словами фахівців, у МОЗі і не планують допускати місцевих чиновників та громаду до прийняття важливих рішень і розв’язання фінансових питань у цій сфері.

Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій:

"По медичній реформі кількість незадоволених зашкалює. У медичній галузі децентралізації немає. Відповідно до позиції МОЗ, там має бути жорстка централізація. Тобто органи місцевого самоврядування відлучаються від прийняття рішень в галузі медицини".

Наразі законопроект №6327 є одним із ключових на шляху до реалізації медичної реформи, яку проштовхує команда Уляни Супрун. В останні дні роботи парламенту перед канікулами навколо цього документа було чимало скандальних заяв як прихильників, так і противників медичної реформи. Чимало експертів критикують законопроект №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", бо вважають, що він посилить механізм ручного розподілу коштів.

Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій:

"Я прогнозую, якщо буде прийнятий законопроект №6327, де все фінансування сконцентрується в одних руках в одному органі, який абсолютно не контрольований, в такому разі через рік нас чекають неприємні явища".

Відтак, медична реформа у її теперішньому вигляді аж ніяк не передбачає покращення рівня медичного обслуговування та надання якісного, доступного лікування для всіх.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram