Українці майже не відчули покращень від децентралізації
Загрузка плеера...

Тільки 12% українців цілком задоволені темпами реформи децентралізації. Такі результати загальнонаціонального соцопитування, яке провели експерти на початку літа цього року. У той же час, за підсумками дослідження, 37% респондентів вважають, що децентралізація відбувається надто повільно, а ще 22% – відповіли, що така реформа не відбувається взагалі.

Олексій Сидорчук, аналітик:

"Коли ми питали в українців, чи підтримують вони кроки, які здійснює влада в рамках децентралізації, то загалом 42% підтримують, а 27% не підтримують".

Разом із тим переважна більшість опитаних громадян України зауважили, що поки не відчули суттєвих змін після того, як до місцевих бюджетів почали надходити додаткові кошти.

Олексій Сидорчук, аналітик:

"Коли ми питали у людей, чи відчули вони конкретні зміни від збільшення надходжень у місцеві бюджети за 2015-2016 роки, то ми побачили, що абсолютна більшість 55% опитаних відповіли, що не відчули жодних змін. Тих, хто відчув позитивні або негативні зміни, було по 16%. Тут є тривожний момент: кількість тих, які відповіли, що відчули негативні зміни, дещо зросла з 8% до 16%".

Серед тих, хто помітив покращення, більше половини (64%) – назвали сектор дорожньої інфраструктури, 30% – сферу благоустрою, чверть опитаних помітили зміни умов для проведення дозвілля, також серед позитивних зрушень згадали роботу житлово-комунального господарства (23%) і транспорт (20%). А от найбільше після старту децентралізації українці незадоволені якістю медичного обслуговування. Розкритикували роботу влади у цій сфері – 53% респондентів. Також серед негативних змін, на думку опитаних, погіршення турботи про соціально вразливі групи населення (44%) і забезпечення громадян робочими місцями (39%).

Олексій Сидорчук, аналітик:

"Ті, хто говорив про позитивні зміни, вони перш за все мали на увазі дороги. Це було основне серед тих, хто відчув зміни. Ще були відповіді про покращення стану ЖКГ, покращення умов для дозвілля та благоустрій санітарного стану біля будинків. Щодо негативних змін: тут зауважували більше про фундаментальні проблеми. Це погіршення якості медичних послуг, соціальної допомоги і забезпечення робочих місць".

Як зауважили експерти, за час, що минув з моменту попереднього опитування на цю ж тему, населення стало менше впевненим у тому, що місцева влада зможе справитись із додатковими повноваженнями, які вона отримає в ході децентралізації. Лише 10% – переконані, що чиновникам все вдасться, майже кожен третій українець (29%) має сумніви, а 17% опитаних вважають, що можновладцям на місцях не під силу впоратися із обов’язками, які покладає на них ця реформа.

Натомість 28% побоюються, що децентралізація призведе до появи місцевих "князьків", а 16% українців вважають, що наслідком цієї реформи буде спустошення сіл і селищ.

У ході загальнонаціонального соціологічного дослідження було опитано понад 2000 громадян віком від 18 років в усіх регіонах за винятком Криму та непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram