Без перегляду фінансування освітня реформа провалиться
Загрузка плеера...

Без змін у кадровій політиці та за нинішнього фінансування перехід на 12-річну систему освіти в Україні не буде мати сенсу і освітня реформа буде провалена. Такий прогноз зробив колишній міністр освіти та науки України Станіслав Ніколаєнко.

Станіслав Ніколаєнко, екс-міністр освіти та науки України:

"Це потрібно робити правильно, а не декларувати і нічого не робити. Чи об’єктивна сьогодні реальність переходити на 12-річний термін навчання? Я вважаю – об’єктивна. Але я зразу скажу, "але". Якщо ми продекларувавши це нічого не зробимо – то це все буде знівельовано, спаплюжено і буде так, як критикують цю реформу. Бо її критикують не за бажання, а за реалізацію".

Окрім зміни системи освіти, експерти вважають необхідним приділити належну увагу технічному оснащенню навчальних закладів та реформувати підготовку кадрів та педагогічну освіту.

Оксана Гомель, психолог:

"Тут головне перевчити вчителів, щоб не було саботажу на місцях. Я бачила, коли були попередні реформи, коли відмінили оцінки – але вчителі все одно оцінювали дітей. Мій син був у школі, коли відмінили домашнє завдання. Ви собі не уявляєте – тільки з математики одна задача і сорок прикладів".

Нагадаємо, 12-річну освіту планують повернути новим урядовим законом. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, буде поступово зменшено розрив між освітою у західних країнах та Україною. Але при цьому доведеться закрити деякі школи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram