Протести не вдарили по рейтингах влади
Загрузка плеера...

У понеділок президент Польщі Анджей Дуда заявив про намір ветувати два з трьох скандальних законопроектів про реформу судочинства. Голова держави відмовився підписувати документи щодо зміни роботи Верховного суду та Національної судової ради. Втім, схвалення Дуди отримає законопроект, що стосується діяльності загальних судів.

Опозиція закликає президента переглянути це рішення та все ж застосувати вето у повному обсязі до всіх трьох постанов Сейму. Нагадаємо, що парламент республіки фактично узурпував право обирати верхівку судової гілки влади. Це викликало хвилю невдоволення з боку громадськості, що переросла у масові протести.

Цікаво, що акції непокори особливо не вплинули на позиції польських політичних сил. Згідно з результатами соціологічних опитувань, правляча коаліція на чолі з "Правом і справедливістю" Ярослава Качинського має підтримку 32% виборців. Це лише на 3% менше, аніж на початку липня. Опозиційна "Громадянська платформа" отримала приріст у 1% - за неї готовий проголосувати кожен четвертий поляк. Прохідний бар’єр подолали б також партія "Сучасна" і рух "Кукіз-15".       

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram