Провальний вступ обернеться для МОН судами
Загрузка плеера...

Вступна кампанія до вітчизняних університетів ще не завершена, втім, вже зараз її можна назвати провальною. Спроба Міністерства освіти примусово перевести прийом заяв від абітурієнтів у електронну площину призвела до величезної кількості збоїв. А введення регіональних та сільських коефіцієнтів лише додало плутанини.

У МОН клялися й божилися, що сервери, виділені під функціонування "електронних кабінетів" вступників, витримають навантаження. Але обіцянки, як це часто буває, не збіглися з дійсністю. Сотні, якщо не тисячі абітурієнтів скаржилися на те, що їх дані просто зникли із системи. Чиновники відбріхувалися тим, що помилки стаються через неточність введеної інформації, проте скоро стало очевидним, що навіть правильно заповнена заява не є гарантією реєстрації.

Коефіцієнти стали катастрофою для вступників із сіл, які нібито мали отримати кращі шанси на здійснення мрії про університет. Для підтвердження права на вищий бал до системи треба завантажити копію довідки. У переважній більшості випадків сервер відмовляється приймати документ через його нібито невідповідність зразку. Відповідно, ніяких переваг діти не отримують.

Ніби знущаючись над громадськістю, МОН оголосив про запуск мобільного додатку "Особистий кабінет вступника". Функціонал застосунку не передбачає внесення змін до заяви – а отже, користі від нього майже немає.

Юристи переконані: незабаром українські суди будуть завалені позовами проти Міносвіти. Технічні огріхи можуть трактуватися Фемідою як позбавлення особи права зробити усвідомлений вибір місця навчання. Щоправда, рішення на користь позивачів все ж не допоможуть абітурієнтам отримати місце у ВНЗ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram