Україні пророкують перетворення на безлюдний степ
Загрузка плеера...

Антиукраїнська кампанія польської влади перейшла у стадію відвертих інсинуацій. Авторитетне видання Rzeczpospolita опубліковало коментар радника компаній польського оборонпрому Анджея Талаги, у якому він прогнозує перетворення нашої країни на "геополітичну діру" та "безлюдний степ".

Псевдоексперт вважає, що в Україні за 20 років може відбутися безпрецедентна депопуляція, спричинена як демографічними, так і економічними факторами. Талага вказує на небажання влади проводити перепис населення, який за планом мав відбутися ще у 2011 році.

Поляк робить висновок, що реальна кількість українців може бути значно меншою, аніж нараховують соціологи. Враховуючи обвал економіки та полегшення еміграції після запровадження безвізу, Талага пророкує спустошення країни. При цьому він зізнається, що для Польщі цей сценарій є суто негативним, адже тоді щезне "буфер" між нею та Росією.

Безумовно, радник має право на власну точку зору, втім, експертною її назвати не можна за жодних обставин. По-перше, від’ємний приріст населення є типовим явищем для європейських країн. За ті 16 років, що пройшли з останнього перепису в Україні, катастрофічного обвалу відбутися не могло.

По-друге, за свідченнями Державної прикордонної та митної служби, безвіз особливо не вплинув на кількість наших співвітчизників, що прагнуть виїхати за кордон. І по-третє, з урахуванням нестабільної політичної ситуації, робити прогнози на 20 років уперед, та ще й з позиції іноземця, не є доречним.

Очевидно, пан Талага керується не об’єктивними даними, а суб’єктивними переконаннями, на які вплинув загальний антиукраїнський настрій польської владної верхівки. У будь-якому випадку, лише від українців залежить, якою буде наша держава у майбутньому – пустим степом чи квітучим гаєм.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram