Українці щороку платять за держборг 100 млрд
Загрузка плеера...

Обслуговування державного боргу щороку обходиться Україні більш ніж у 100 млрд грн. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Це – приблизно 4% ВВП. Для порівняння, на безпеку країни та на оборону  щороку витрачають лише трохи більше – 5% валового внутрішнього продукту. Прем'єр заявив, що додаткові видатки на обслуговування кредиту значно сповільнюють процес впровадження реформ.

Втім, чи не основним навантаженням для українського бюджету є дефіцит Пенсійного фонду. Його ліквідація потребує щорічних вливань у розмірі близько 140 млрд грн.

Проте зовсім скоро до цих проблем має долучитись ще одна – не просто обслуговування, а й повернення частини кредиту. У Національному банку вирахували, що до 2019 року Україні треба буде виплатити міжнародним партнерам близько 11 млрд дол. В НБУ розраховують, що зможуть це зробити завдяки новим траншам від МВФ.

Тим часом партнери очікують реальних результатів. Офіційний представник Міжнародного валютного фонду Вільям Мюррей заявив, що черговий перегляд програми кредитування стане можливим лише після приватизації держпідприємств, досягнення реальних результатів у боротьбі з корупцією та імплементації пенсійної реформи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram