В Каталонії ексгумують короля сюрреалізму
Загрузка плеера...

20 липня у каталонському місті Фігерас має відбутися резонансна подія – ексгумація тіла одного з найвидатніших митців ХХ століття Сальвадора Далі. Дозвіл на порушення посмертного спокою художника видав суд у відповідь на позов жінки на імя Пілар Абель Мартінес. 51-річна уродженка Фігераса стверджує, що Далі був її кровним батьком.

За словами Мартінес, її мати мала таємний зв’язок з сюрреалістом під час перебування у місті Порт-Лігат. Про те, що вона є дочкою Далі, Пілар дізналася від своєї бабусі. У 2015 році жінка звернулася до Мадридського суду з вимогою офіційно визнати її право на спадок Далі, зокрема 25% статків художника, що за нинішнім курсом оцінюються у 300 мільйонів євро. Служителі Феміди досить несподівано стали на її бік та постановили провести ексгумацію, оскільки інші біологічні об’єкти для проведення ДНК-експертизи відсутні.

Влада Фігераса усіляко намагалася відтягнути процедуру, посилаючись на те, що для цього доведеться ледь не зруйнувати поховальну камеру у його театрі-музеї. Далі заповідав, аби по його могилі ходили люди, тому тіло митця замурували у підлогу однієї із зал. Суд заяви представників міського самоврядування проігнорував.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram