Британці відвантажать Євросоюзу ядерні відходи
Загрузка плеера...

Сполучене Королівство продовжує висувати Європейському союзу досить жорсткі умови щодо виходу з його складу. Представники Великої Британії під час перемовин у Брюсселі попередили колег, що після завершення Брекзиту країна має намір повернути на материкову частину Європи радіоактивні відходи.

Починаючи з 70-их років минулого століття, атомний комплекс у Селлафілді переробляє та зберігає ядерні речовини з ЄС, зокрема й плутоній з відпрацьованого палива. Зараз там розміщені близько 126 тон відходів, п’ята частина яких має імпортне походження та може бути надіслана до Німеччини, Італії та Швеції.

Нагадаємо, що раніше офіційний Лондон виступив з пропозицією для громадян Євросоюзу про отримання спеціального статусу, який дозволить їм жити та працювати на території королівства після Брекзиту. У Європарламенті цю ініціативу вважають антидемократичною та такою, що грубо порушує права населення. Втім, прем’єрка Тереза Мей наполягає на тому, що усі пункти угоди, запропоновані Британією, є виваженими та мають бути виконані.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram