"Нафтогаз" звинуватив Кабмін в ігноруванні власних постанов
Загрузка плеера...

19 липня Кабінет Міністрів схвалив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" та затвердив очікувані показники роботи наглядової ради компанії. Прес-служба уряду одразу повідомила, що документи не передбачають підвищення ціни на газ для споживачів, адже урядовці не погодились на нову вартість палива, закладену менеджментом компанії.

У "Нафтогазі" не стали довго чекати й одразу ж прокоментували ситуацію, озвучивши свою позицію. Так, у компанії запевнили, що нові, більш високі тарифи, було закладено у фінансовий план на виконання постанови того ж таки уряду "Про затвердження положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу". Документ було ухвалено у березні цього року. Зокрема, тут наведено механізм розрахунку вартості газу на період з жовтня по квітень. Постановою передбачено, що до початку липня Міненерговугілля мало вирахувати середню ціну на паливо, орієнтуючись на показники імпорту впродовж року. Проте, зазначають у "Нафтогазі", з якихось причин Міністерство не виконало цих обов'язків, і компанія самостійно провела розрахунки за урядовою формулою.

Енергетична компанія скористалась ситуацією не лише для того, щоб підловити Кабмін на суперечностях. "Нафтогаз" вкотре нагадав про своє бажання ліквідувати облгази і постачати газ споживачам напряму.

Втім, як раніше зазначали експерти, ці плани корпорації загрожують монополізацією ринку і значним підвищенням для українців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram