Тільки 19 нардепів відвідали усі засідання парламенту
Загрузка плеера...

Лише 19 народних депутатів із 422-х взяли участь в усіх без винятку засіданнях, які відбулись у Верховній Раді. При цьому, депутатів, які б не лише приходили на засідання, а і при цьому були присутні під час усіх голосувань, за 2,5 роки у Верховній Раді не залишилося. Такі дані парламентського моніторингу оприлюднили представники всеукраїнської громадської мережі.

Анатолій Бондарчук, керівник проекту всеукраїнської громадської організації з моніторингу парламенту: 

"Дуже багато депутатів пропускають засідання парламенту. Є депутати, які відвідали дуже малу кількість засідань. І ми можемо говорити, що деякі депутати і фракції ставляться несерйозно до виконання своїх обов’язків, тому що відвідування засідань парламенту та комітетів є обов’язком народних депутатів".

У парламенті поточного скликання експерти відзначають дуже низький рівень продуктивності законотворчої роботи. Тільки 12% зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів стали законами з листопада 2014-го до липня 2017 року.

Анатолій Бондарчук, керівник проекту всеукраїнської громадської організації з моніторингу парламенту:

"З 4634 законопроектів 344 стали законами. Також ми бачимо законопроекти, які ініціювали інші суб’єкти. І ми бачимо, що у парламенті також підтримуються президентські закони і закони, які буди ініційовані урядами. І значно менший відсоток тих, які ініційовані народними депутатами".

Разом із цим експерти відзначають так зване законодавче "цунамі" – велику кількість законопроектів, які ініціюють народні депутати порівняно з попереднім скликанням Верховної Ради. За результатами дослідження, з’ясувалося, що 70% народних депутатів готують та підписують законопроекти, які не входять до відання їхніх комітетів.

Анатолій Бондарчук, керівник проекту всеукраїнської громадської організації з моніторингу парламенту:

"Ми говоримо про те, що парламент продукує велику кількість законопроектів, і це не зовсім добре впливає на законодавчий процес. Тобто, фактично парламент завантажений великою кількістю законопроектів, що ускладнює розгляд цих законопроектів у комітетах та у сесійній залі".

Нагадаємо, 14 липня завершилася шоста сесія Верховної Ради VIII скликання і депутати пішли на канікули до вересня. Разом із цим парламентарі пройшли так званий екватор – половину терміну своїх повноважень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram