Дуда дослухався до мітингарів
Загрузка плеера...

Президент Польщі Анджей Дуда відмовився підписувати скандальний закон про судову реформу. Голова держави заявив, що підтримує зміни системи юстиції, але проводити їх треба "розумно". Тож наразі він розглядає можливість накладення вето на документ у його нинішній редакції.

Ухвалений обома палатами парламенту законопроект викликав хвилю масових протестів під проводом опозиції. Людям не подобається, що законодавча та виконавча влада отримує контроль над служителями Феміди. Особливо обурює мітингарів норма, згідно з якою членів Національної судової ради має обирати Сейм. Багато поляків вважають, що це чергова спроба консервативної правлячої партії "Право і справедливість" придушити демократію та перебрати на себе неналежні повноваження.

Пан Дуда пропонує внести до закону поправку, що передбачатиме затвердження кандидатур членів ради не менш, як трьома п’ятими від складу парламенту. У нинішньому скликанні соратники Ярослава Качинського не мають такої більшості, тож їм доведеться шукати підтримки інших фракцій. Лідери опозиції зустріли цю пропозицію схвально, але заявили про необхідність більш ґрунтовних змін у документі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram