Печатки для підприємців більше не обов'язкові
Загрузка плеера...

В Україні набув чинності закон про скасування печаток для бізнесу. Відповідний документ Верховна Рада прийняла ще у квітні. За новими правилами, документи, які представники бізнесу надають державним установам, вважають достовірними за наявності підпису суб'єкта господарювання.

Це означає, що відтепер чиновники не зможуть визнати документ недійсним лише через те, що на ньому відсутній відбиток. Тих держслужбовців, які все ж будуть вимагати печатки, обіцяють штрафувати. Наразі максимальна величина стягнення становить 1700 грн. У той же час наявність відбитку не матиме жодних юридичних наслідків.

Зазначимо, що нововведення полегшує життя лише приватним підприємцям, адже документи, які видають нотаріальні контори, медичні заклади або органи державної влади, досі повинні містити печатку.

Урядовці сподіваються, що нові правила полегшать життя підприємцям. Скасування печаток вплине в першу чергу на подачу звітності і офіційних звернень. Політики впевнені, що це допоможе підвищити показники держави у міжнародних бізнесових рейтингах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram