Депутати виконали лише 16% з обіцяного перед виборами
Загрузка плеера...

Протягом шести сесій Верховної Ради України усі разом узяті народні депутати виконали аж 16% з того, що обіцяли виборцям і декларували у своїх передвиборчих програмах. При тому, що парламент вже відпрацював майже три роки, з рештою обіцянок (а це 84%) депутати вже навряд чи встигнуть до кінця скликання.

Валентин Гладких, політолог:

"Зрозуміло, що дуже складно виконувати свої обіцянки, якщо ти не входиш до коаліції та не формуєш коаліційний уряд. Але є ще один момент. Той факт, що ви присутні або неприсутні в коаліції, зовсім не означає, що ви захочете виконувати свої обіцянки".

Ефективність виконання обіцянок оцінювалася за результатами аналізу низки невирішених парламентом питань. Найбільшою у парламенті фракцією – БПП – було виконано лише 740 з майже 2,5 тисяч взятих на себе зобов’язань. Результат "Народного фронту" – майже половина, пов’язують виключно з тим, що фракція зосередилася на питаннях обороноздатності, які так чи інакше все одно вирішуються через ситуацію в країні.

Валентин Гладких, політолог:

"Як це не прикро констатувати, навіть найбільш "відповідальна" фракція виконала менше, ніж половину своїх передвиборчих обіцянок. Що, власне, дозволяє ставити запитання про те, наскільки взагалі люди, які приходять до влади, усвідомлюють свою відповідальність  перед суспільством".

Серед основних невиконаних обіцянок – скасування депутатської недоторканості та новий закон про вибори. Протягом скликання додалась іще низка ситуативних обіцянок, серед яких оновлення складу ЦВК, призначення омбудсмена тощо.

Експерти зазначають, що на ефективність Верховної Ради впливає також наявність так званої ситуативної стихійної більшості, яка фактично сформувалася у парламенті замість коаліції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram