Тука пропонує розділити Донецьку область
Загрузка плеера...

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука хоче перемалювати карту України. Колишній очільник Луганської військово-цивільної адміністрації пропонує розділити Донецьку область на дві частини.

Зараз на Донбасі існують два потужні адміністративні центри – Краматорськ та Маріуполь. На думку пана Туки, через географічну віддаленість цих міст ефективне управління регіоном значно ускладнюється. Тож з точки зору менеджменту варто було б створити два окремі територіальні утворення з окремим керівництвом. Як аргумент чиновник наводить приклад Дніпра та Запоріжжя, які, хоч і розташовані ближче один до одного, аніж Краматорськ і Маріуполь, є центрами двох різних областей.

Тука підкреслює, що його пропозиція стосується виключно "ситуативних рішень" і не передбачає зміни адміністративного устрою держави чи переписування Конституції. Втім, незрозуміло, як саме заступник міністра хоче втілити свою ідею в життя, не чіпаючи Основний Закон. Адміністративні одиниці у складі України визначені в статті 133 Конституції, і їх список без 300 голосів парламенту змінити неможливо. Саме тому, до речі, ми й досі маємо Кіровоградську та Дніпропетровську області, хоча міста вже пройшли процедуру декомунізації.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram