Пенсійна реформа допоможе державі заробляти на пенсіях?
Загрузка плеера...

Пенсійна реформа допоможе державі заробляти на пенсійних нарахуваннях. Про це заявляють експерти, коментуючи положення запропонованого урядом проекту.

За словами експертів, виходячи із підвищення мінімального страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію (до 35 років), громадянин заплатить державі вдвічі більше, ніж отримає назад.

Всеволод Степанюк, економіст:

"Если провести банальные расчеты и взять сумму отчислений, которые человек отчислит за 35 лет работы – эта сумма будет равняться порядка 94 его средних зарплаты. Если он проживет на этой мизерной пенсии, выйдя в 65 лет, еще 10 лет – назад он получит только 42 свои средних зарплаты. Это не то, что мошенничество, это беспредел. Государство хочет не просто сбалансировать фонд, оно хочет 100% иметь заработка на пенсионных отчислениях".

До того ж, запропонований проект так званої пенсійної реформи не лише не змінить існуючу у країні систему, а і зруйнує її остаточно.

Руслан Бортнік, поілтолог:

"Я заплатил 2,5 млн грн государству. 40% мужчин не доживают до пенсионного возраста вообще, и они дарят эти деньги государству. Даже если доживут до пенсионного возраста, средний срок жизни мужчины на пенсии – 10 лет. Эта реформа делает бессмысленными любые платы в Пенсионный фонд. Это колоссальная трагедия".

Верховна Рада розпочала так звану пенсійну реформу 13 липня, ухваливши в першому читанні один із чотирьох законопроектів. Зокрема, схвалений Кабінетом Міністрів проект передбачає скасування обмежень на пенсії працюючим пенсіонерам, скасування особливих умов для виходу на пенсію, поступову ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду.

Андрій Павловський, експерт з соціальних питань:

"Все інше буде направлено на те, щоб залатати дірки дефіциту бюджету Пенсійного фонду. А уряд іде найпростішим шляхом, який лежить на поверхні. Який найпростіший шлях? Просто зменшити максимально ту кількість людей, які в майбутньому будуть претендувати на пенсійні виплати. Саме заради цього суттєво збільшується і мінімально необхідний страховий стаж для виходу на пенсію – поступово до 35 років буде його збільшення. Що фактично є прихованим підвищенням пенсійного віку".

Експерти відзначають, що якщо на підвищенні пенсійного віку для українців наполягав Міжнародний валютний фонд, то все інше є внутрішньою ініціативою Кабінету міністрів України. Остання моніторингова місія МВФ розкритикувала реформу в частині коефіцієнтів, оскільки у світі не виплачують пенсії нижче 40% середньої заробітної плати, а у нас уряд пропонує узаконити 30% або 35%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram