Україна має середній рівень управління ресурсами
Загрузка плеера...

Міжнародні дослідники опублікували рейтинг ефективності управління ресурсами. Дослідження охопило 81 державу. Для того, щоб визначити рівень країни, використовували інформацію інститутів управління природними ресурсами у кожній з них.

Результат комплексний і складається з трьох основних чинників. Це використання ресурсного потенціалу, створення сприятливого середовища в країні та управління доходами. За результатами дослідження країни отримують символічні оцінки.

Лідерами цьогорічного рейтингу стали Норвегія, Чилі та Великобританія, що увійшли до групи найбільш продуктивних. Україна розташувалась у середині цього списку, посівши 44 місце у групі країн зі слабкою ефективністю.

Відзначимо, що при цьому ми пропустили вперед значну кількість країн Африки і Азії. Серед них – Буркіна-Фасо, Малайзія, Камерун, Киргизстан, Кот-д'Івуар і Мозамбік. А Монголія і Ботсвана у цьому рейтингу обійшли Україну значно більше, увійшовши до групи країн, які продемонстрували задовільний рівень розподілення ресурсів.

Ефективність управління ресурсами не варто пов'язувати з рівнем економіки або достатком населення. Чимало потужних експортерів нафти потрапили до групи держав з поганим рівнем управління ресурсами. Це, зокрема, Іран, Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати.

Дослідники відзначили, що основна проблема України – це якість управління доходами. Крім того, українське середовище залишається несприятливим для промисловців через високий рівень корупції та політичну нестабільність.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram