Три роки брехні: хто відповість за MH17?
Загрузка плеера...

17 липня 2014 року проросійські бойовики залпом із зенітно-ракетного комплексу "Бук" збили цивільний літак, що здійснював рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули. Три роки потому країна-агресор продовжує цинічно заперечувати свою провину у одній з найбільших авіакатастроф за історію людства.

Міжнародна експертна група Bellingcat у опублікованій доповіді щодо розслідування обставин трагедії чітко говорить про те, що ракета була випущена сепаратистами. Вказується і серійний номер ЗРК, і маршрут його пересування з території Російської Федерації на окупований Донбас.

Один з найбільш вагомих доказів був отриманий Радою безпеки Нідерландів. Голландські чиновники дізналися, що в ніч на 17 липня Росія заборонила у прикордонному повітряному просторі польоти на висоті менше 16150 метрів – це максимальна дальність ураження з "Бука". У "Росавіації" говорили, що це робилося задля узгодження обмежувальних заходів з Україною. Втім, є одразу дві причини вважати ці пояснення брехнею. По-перше, бойові дії тривали вже понад два місяці, але жодних заборон з боку РФ раніше не вводилося. По-друге, Україна обмежила польоти ешелоном усього 9754 метри. Тож про жодне узгодження не могло бути й мови.

Родичі загиблих громадян Нідерландів, Малайзії, Австралії та ще 15 країн вимагають, аби винні за вбивство їх близьких були притягнені до відповідальності. На жаль, справедливий трибунал не поверне життя 298 людей, що летіли до Малайзії. Так само, як не поверне життя десятків тисяч захисників України та мирних жителів, полеглих на Донбасі за три роки війни. Кровопролиття зупинить лише усвідомлення світовою спільнотою того, що з Кремлівським агресором треба говорити голосом сили.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram