Поляки невдоволені судовою реформою
Загрузка плеера...

У неділю, 16 липня, у великих польських містах тисячі людей, незгодних із проведенням судової реформи, зібралися на акції протесту.

Зокрема, у Варшаві поліція оголосила про участь у мітингу близько 4,5 тис. осіб. Крім того, протести відбулися у Кракові та Катовіце.

Учасники цих заходів вважають, що запропоновані правлячою партією "Право і справедливість" і підтримані Сенатом зміни позбавлять суди незалежності та підпорядкують їх уряду й парламенту.

Законопроект передбачає, що Верховний суд буде підпорядковуватися міністру юстиції. Чиновник також самостійно зможе призначати голів апеляційних та окружних судів.

Уряд переконує, що прийняття законопроекту – вимушений крок, оскільки судова гілка влади корумпована і служить виключно інтересам еліт.

Законопроект ще має бути підписаний президентом країни Анджеєм Дудою.

Організатором акцій протесту є "Комітет із захисту демократії", проте у мітингах взяли участь представники опозиційних політичних партій "Новочесна", "Разом", "Громадянська платформа" та "Союз демократичних лівих сил". Усі ці сили різко засуджують зміни у системі правосуддя.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram