Коаліція відмовилась скасувати голосування за закон про КСУ
Загрузка плеера...

Скандальний закон про Конституційний суд України невдовзі буде підписаний. У останній пленарний день сесії голова Верховної Ради виніс на голосування два проекти постанови про скасування голосування щодо даного закону через порушення регламенту.

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України:

"Оскільки ми йдемо, як відомо… У пленарному режимі вже не будемо працювати на цій сесії, а через тиждень взагалі закінчується сесія і відкриється тільки на початку вересня, то якщо ці постанови не будуть розглянуті, відповідно – не буде можливості підписати закон про Конституційний суд. Відповідно, поки постанови народних депутатів Левченка та Деревянка не буде розглянуто і щодо них не визначиться зал, закон не може бути підписаний".

Обидва проекти постанов набрали у залі близько півсотні голосів і були відхилені. Депутати, які виступали проти закону про КСУ припускають, що спікер виніс рішення у п’ятницю навмисне.

Єгор Соболєв, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Голова Верховної Ради знатиме, що у залі немає голосів, для того, щоб скасувати рішення, яке зробить ще більш залежним Конституційний суд. Голосів не набереться і Президент з нечистою совістю підпише цей закон ".

Згідно норм ухваленого закону, Конституційний суд діятиме у складі 18-ти суддів яких обиратимуть за конкурсом. Служителям Феміди підвищать зарплати та призначатимуть довічне грошове утримання. Окрім цього, запроваджено так звану конституційну скаргу – нову форму звернення до суду, якою може скористатися будь-який українець. Втім, на думку ряду депутатів, влада вперто тримається за цей закон зовсім через інше.

Андрій Іллєнко, народний депутат України (позафракційний):

"Загалом, цей закон, на наш погляд, є неприйнятним. Він посилює вплив Президента на Конституційний суд, в принципі, і так залежний традиційно від Президента, від виконавчої влади.  В усі часи, починаючи ще з Кучми, він приймав рішення, що два президентські терміни – це і один президентський термін. Ми пам’ятаємо 2010-й рік, коли Янукович через КСУ вчинив фактично державний переворот, змінивши Конституцію і перебравши на себе повноваження, з якими його не обирали. Не виключено, що зараз будуть спроби провести через Конституційний Суд деякі рішення, вигідні нинішній владі".

Нагадаємо, закон про КСУ, не дивлячись на протести у залі та заблоковану трибуну, був ухвалений у другому читанні 13 липня голосами фракцій коаліції, груп "Відродження" та "Воля" народу, декількох позафракційних депутатів. Голосів, яких бракувало, додала фракція "Опозиційний блок".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram