Батько відродженої "Могилянки" святкує 70-ліття
Загрузка плеера...

14 липня свій 70-ий день народження відзначає Герой України В’ячеслав Степанович Брюховецький – один з найвизначніших вітчизняних педагогів та громадських діячів. Завдяки йому на початку 90-их років минулого століття вже у незалежній державі відновила свою діяльність "Києво-Могилянська академія".

Мало кому відомо, що батько сучасної української вищої школи народився у Росії і першу свою освіту отримав у технікумі харчової промисловості. Ступінь доктора наук Брюховецький здобув у 1986 році, а вже через п’ять років, використовуючи досвід, отриманий у США та Канаді, він відродив один з найдавніших навчальних закладів Східної Європи. До 2007 року науковець займав посаду очільника університету. Зараз він все ще опікується своїм дітищем, але вже у статусі почесного президента.

Брюховецький брав активну участь в обох революціях часів Незалежності, був одним із засновників Народного Руху, входив до ініціативної групи "Першого грудня". Президент Віктор Ющенко нагородив його орденом "Золота Зірка" та присвоїв звання Героя України. День свого 70-ліття В’ячеслав Степанович планує провести подалі від міста і без особливих урочистостей.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram