Юнкера ошукали: ніяких антикорупційних палат
Загрузка плеера...

Перспективу запуску антикорупційної палати замість окремого суду негативно сприйняли у міжнародній організації Transparency International.

Створення судового органу, що буде розглядати корупційні справи – давня вимога міжнародних партнерів України. Крім того, до цього постійно закликають у Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Останнім часом ГПУ активно просуває тезу про те, що запуск окремого суду – це надто довга процедура. Саме у Луценка наполегливо пропонують замість цього створити антикорупційну палату при наявних судах.

Зрештою, на саміті Україна-ЄС, що відбувся у Києві, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європа погоджується з таким рішенням проблеми для активізації боротьби з корупцією.

У Transparency International заявили, що дуже здивовані словами Юнкера, адже такі палати формуватимуть саме з тих суддів, які сьогодні гальмують розгляд антикорупційних справ. Крім того, на такі органи легко буде тиснути зовні і примушувати їх приймати необ'єктивні рішення. У міжнародній антикорупційній організації вважають, що Жан-Клода Юнкера ввели в оману українські політики, яким вигідний такий сценарій.

У НАБУ також запевняють, що президента Єврокомісії навмисне дезінформували. Тут запевнили, що не бачать альтернативи окремій структурі – Вищому антикорупційному суду (ВАС). Крім того, у Ситника впевнені, що запустити організацію за рік – цілком реально.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram