Закон про КСУ: у Раді сформувалась нова "коаліція"?
Загрузка плеера...

Верховна Рада підтримала у другому читанні скандальний закон про Конституційний суд України. "За" – 245 депутатів з "БПП", "Народного фронту", групи "Відродження" та "Воля народу", частина позафракційних та фракція "Опозиційний блок".

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Им самое важное – получить сейчас в руки судебную систему, Конституционный суд. Его отдаст "Оппоблок". "Оппоблок" поддержал власть! Нет больше "Оппоблока" и нет у нас больше власти – она вся сосредоточена на Банковой. Вот что сейчас происходит. Все остальное – это антураж. Крики, разговоры – до одного места все. Им нужно это сделать. Я не верил, что оппоблоковцы сделают это второй раз. Прошлый раз они кого-то спасали, а сейчас они глаза все прячут. Как такое может быть?! 200% создана твердая коалиция в составе "БПП", "Народный фронт" и сдавший своих избирателей "Оппоблок". Вот что сейчас происходит".

Розгляд законопроекту проходив під крики та штовханину. За однією з версій, "Опозиційний блок" додав владі голоси через загрозу кримінальної відповідальності для одного з членів фракції – Михайла Добкіна.

Таким чином розгляд відповідного подання Генеральної прокуратури перемістився по порядку денному на вечірнє засідання. Через це ряд невдоволених депутатів заблокували трибуну та принесли до сесійної зали мегафони.

Юрій Дерев’янко, народний депутат (позафракційний):

"Вимагаємо, щоб Добкіна розглядали першочергово. Вимагаємо, щоб закон про Антикорупційний суд розглядався першочергово. Ми вимагаємо, щоб закон, який є зареєстрований про спрощення процедури скасування недоторканості, розглядався першочергово. І щоб сьогодні зареєстрували законопроект, який ми зареєстрували разом з колегами, який скасовує депутатську недоторканість – це зміни в Конституцію".

Сергій Березенко, заступник голови фракції "БПП":

"Я б хотів звернутися до колег-депутатів не сумніватися у тому, що це подання буде розглянуто. Всі зацікавлені, щоб цей серіал було завершено і почати займатися законотворчою діяльністю".

Не зважаючи на протести у залі, коаліція перейшла до розгляду закону про КСУ. Запропонований законопроект багато депутатів називають пропрезидентським, тому участь у його ухваленні брати відмовилися.

Згідно тексту, який розглядали у першому читанні, до складу Конституційного суду мають увійти 18 суддів – по 6 суддів призначають президент, парламент та з’їзд суддів України. Також суддя Конституційного суду у відставці отримуватиме довічне грошове утримання у розмірі половини окладу, що складає суму близько 60 тис. грн.

Олег Осуховський, народний депутат (позафракційний):

"Це є знову узурпація влади президентською вертикаллю. Відповідно, і що стосується заробітних плат суддів КСУ. Ті судді, які узурпували владу разом з Януковичем, мають бути під криміналом, а не сидіти у Конституційному суді".

Через контраверсійні норми протягом сесії законопроект виносили на розгляд шість разів – у парламентської більшості бракувало голосів для ухвалення.

Борислав Береза, народний депутат (позафракційний):

"Коалиция должна была проголосовать. Но почему-то 226 голосов у этой коалиции не нашлось"

Аж поки закон не почав підтримувати "Опозиційний блок".

Таким чином, не зважаючи на заблоковану трибуну, протести та декілька сотень поправок, влада зробила Конституційний суд України ручним.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram