Біля Ради було неспокійно: мітингували з димовими шашками
Загрузка плеера...

Не встигли ще депутати поприїжджати на роботу до сесійної зали, а під стінами Верховної Ради із самого ранку на них вже чатували громадські активісти, освітяни, представники профспілок і не тільки. Розпочали демонстрацію усі організовано та патріотично – з гімну.

Потім мітингувальники нагадали про себе народним обранцям гучно та зі спецефектами: запальні молодики зробили навколо парламенту димову завісу, потім щодуху гамселили по залізних бочках, після чого хлопці на деякий час перекрили рух транспорту в урядовому кварталі, а також входи та виходи із будівлі парламенту.

Активісти:

"Слава Україні! Героям слава! Слава Україні! Героям слава!"

Декілька тисяч людей зібралися на площі та вулицях, що біля Верховної Ради, під різними стягами, з різними плакатами, кожен прийшов сюди зі своїми вимогами. Одні хочуть домогтися зняття недоторканності з усіх народних депутатів, притягнення до відповідальності можновладців-корупціонерів, прийняття нового виборчого законодавства, обрання незалежного аудитора НАБУ.

Віктор Чумак, народний депутат України:

"Те, що тут робиться – це вже добре. Те, що люди виходять і вимагають головні гасла потиличної реформи, про які говорили на Майдані, – це головне. Зараз не просто стоїть питання скасування недоторканності. Є вимога про виборчий закон. Є новий закон про референдум – це обов’язково. Є закон про порядок імпічменту Президента. Всі це обіцяли, але ніхто нічого не зробив. Не хочете приймати ці закони, то хоч розгляньте. Ми тоді будемо знати, хто хоче, а хто не хоче. Проте, ні, вони закрилися, як миші, і сидять".

Інші прийшли з вимогами скасування ганебної земельної реформи та вбивчої медичної реформи, внесення змін до законодавства у сфері освіти, справедливого трудового законодавства та захисту прав найманих працівників.

Владислав, учасник мітингу:

"Главное, почему мы сюда пришли, чтобы не приняли пенсионную реформу, медицинскую реформу, новый Трудовой кодекс. Это главное, почему мы сегодня пришли".

Сергій Романюк, представник профспілки працівників освіти і науки України:

"Профспілка представників освіти і науки прийшла сьогодні підтримати вимоги про зміни в "Законі про освіту". Долю України не вирішить посадять Добкіна чи не посадять, долю України вирішить питання чи буде у нас через 10 років освічене суспільство, чи будуть належні кадри, які будуть піднімати економіку України. Нас хвилює вища школа, це саме ті кадри, які формують еліту України, політичну у тому числі. Тому сьогодні освітяни тут, щоб висловити свій протест".

Та основне, чого в один голос вимагали люди, які зібралися біля Верховної Ради, щоб парламентарі працювали в інтересах держави та її народу.

Юрій Дерев'янко, народний депутат України:

"Ця Верховна Рада втратила свою легітимність позавчора. Вони зрадили всіх українців. Вони показали, що вони великі брехуни. Вони показали, що вони очолюють корупцію, клептократію. Це означає, що жодної реформи в інтересах людей, жодної хорошої зміни годі від них чекати. Тому головне, чого ми сьогодні вимагаємо, зняти депутатську недоторканність з усіх. Це головна вимога наша сьогодні".

Мітингували українці під пильним наглядом спецпризначенців, Нацгвардії та співробітників поліції. Та, схоже, що за політичними чварами та словесними перепалками депутатам ніколи вирішувати проблеми громадян.

Віктор Чумак, народний депутат України:

"Я вам скажу парадоксальні речі. Чим менше ця Рада працює, тим менше шкоди вона завдає країні і людям".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram