У Києві відбувся саміт Україна-ЄС
Загрузка плеера...

У ході дев'ятнадцятого саміту Україна-ЄС, що стартував у Києві, відбулись кілька зустрічей на найвищому рівні. Так, Петро Порошенко побачився з президентом Європейської ради Дональдом Туском та головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Під час зустрічі обговорили реалізацію реформ та ситуацію на сході України. Жан-Клод Юнкер заявив, що першочерговою задачею для України досі залишається викорінення корупції. Голова Єврокомісії назвав це питанням репутації і наголосив на необхідності створення судового органу для розгляду корупційних справ.

Європейські партнери не вимагають запуску абсолютно нової структури, погодившись на створення антикорупційної палати. Туск зробив аналогічну заяву, висловивши необхідність скласти іспит на розбудову сучасної держави. Президент Європейської Ради застеріг політикум України від внутрішніх чвар.

Президент України подякував партнерам за підтримку і нагадав, що днями було завершено ратифікацію угоди про асоціацію України і ЄС, а місяць тому вступила в силу візова лібералізація. Гарант заявив, що нинішня зустріч увійде в історію саме як саміт безвізу та асоціації. Порошенко наголосив на необхідності посилити роль ЄС у мирному врегулюванні ситуації на Сході та зазначив, що сподівається у майбутньому на проведення зустрічі в Ялті або у Донецьку.

З Туском і Юнкером зустрічався і голова українського уряду. Крім того, Гройсман обговорив можливість отримання грошей від ЄС з єврокомісаром Валдісом Домбровскісом. Віце-президент Єврокомісії зазначив, що Європа готова надати черговий транш у 600 млн євро, проте для виконання зобов'язань у України залишається лише чотири місяці. Вимоги партнерів незмінні – викорінення корупції, енергоефективність, оновлення економіки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram