ЗМІ розсекретили "план Макрона"
Загрузка плеера...

Під час зустрічі з Еммануелем Макроном Петро Порошенко згадував про розробку його французьким колегою нового плану деескалації конфлікту на Донбасі. Напередодні засобам масової інформації вдалося дізнатися подробиці рекомендацій, з якими хазяїн Єлисейського палацу має намір звернутися до урядів України та Росії.

"План Макрона" передбачає п’ять пунктів. По-перше, усі сторони конфлікту мають припинити вогонь. Після цього від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Населені пункти, де перестрілки стаються найчастіше, підлягають демілітаризації. На четвертому етапі співробітникам місії ОБСЄ має бути надано необмежений доступ до усіх територій. І лише п’ятим пунктом вказано звільнення заручників.

Є у поки не оприлюдненому документі й додаткові умови. Зокрема, президент Росії має скасувати указ про визнання паспортів самопроголошених республік. У відповідь Україна зобов’язана створити умови для видачі документів мешканцям звільнених територій. Ще один пункт – припинення блокади в обмін на повернення усіх підприємств під контроль нашої держави.

За словами експертів, Ангела Меркель та Петро Порошенко погоджуються з цим планом. А от голова країни-агресора, вірогідно, відкине пропозиції Макрона. Таким чином Росія вчергове доведе, що не є зацікавленою у вирішенні конфлікту, який вона сама розпалила понад три роки тому.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram