Уряд скорочує доступ до вищої освіти
Загрузка плеера...

Кабінет міністрів України під час засідання в середу затвердив обсяг державного замовлення на підготовку фахівців та наукових кадрів у 2017 році. Рішення схвалено без обговорення, втім, у триденний термін воно може бути доопрацьоване.

Згідно з постановою, навчатися за рахунок бюджету зможуть 212 тисяч 388 осіб. З них аудиторні заняття відвідуватимуть близько 190 тисяч, інші отримають змогу здобувати освітньо-кваліфікаційний рівень заочно. Порівняно з попереднім роком, державне замовлення скоротилося приблизно на 20%. Урядовці пояснюють це остаточним скасуванням набору абітурієнтів на навчання за ступенем "спеціаліста". Втім, значно логічнішим кроком виглядало би розширення квоти на магістрів, оскільки більшість випускників бакалаврату подають документи саме на цей рівень. Тепер же їм доведеться або відмовитися від продовження навчання, або ж оплачувати невиправдано дорогі контракти.

Цікаво, що обсяг бюджетних місць міг би бути ще меншим. За подальше скорочення висловився міністр фінансів Олександр Данилюк. Чиновник вважає, що нинішня система призводить до неефективного використання коштів. Поки що до слів Данилюка голова уряду дослухатися не став.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram