Більшість "теплих" кредитів дадуть на ремонт квартир
Загрузка плеера...

Кабмін вирішив, як розподілить гроші для так званих "теплих" кредитів. Механізм передбачає державне відшкодування частини витрат тим людям, що вирішили утеплити свої квартири. На допомогу можуть розраховувати і ОСББ, що утеплюють або переобладнують будинки для кращого енергозберігання. З держбюджету покривають не більше 40% витрат, решту грошей сплачують самі мешканці.

Голова Фонду енергоефективності Сергій Савчук заявив, що цього року уряд виділив на це 300 млн грн. При цьому левова частина коштів (майже 87%), як вважають урядовці, буде виділятись поквартирно, окремим фізичним особам.

Тепер звернутись по допомогу до держави зможуть, наприклад, і ОСББ з автономним газовим опаленням. Це право закріплено у новій постанові Кабміну, адже раніше претендувати на кредитування могли лише під’єднані до центрального теплопостачання будинки.

Втім, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків можуть розраховувати лише на десяту частину цільових грошей – близько 30 млн грн.

Додамо, що на початку літа у Державному агентству з енергоефективності і енергозбереження заявили, що реальна потреба у фінансуванні становить майже 2 млрд грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram