В Антарктиці утворився найбільш айсберг в історії
Загрузка плеера...

12 липня від льодовика Ларсена в Антарктиді відколовся найбільший айсберг за час дослідження холодного континенту. Площа новоутвореної плавучої брили льоду складає понад 6 тисяч квадратних кілометрів. Розмір айсбергу можна порівняти з Вельсом або ж, для більшої наочності, з половиною Закарпатської області України.

Вчені спостерігали за тріщиною на льодовику упродовж кількох років. На їх переконання, процес утворення айсбергу не пов’язаний з глобальним потеплінням, а був викликаний більш природніми явищами. Поки що льодова гора надзвичайно повільно дрейфує у морі Ведделла. Втім, спеціалісти з британського Університету Свонсі припускають, що невдовзі брила почне кришитися на менші уламки і може створити проблеми для судноплавства у регіоні.

На щастя, танення нового айсбергу не призведе до помітного підвищення рівня води у Світовому океані. Фахівець з супутникових спостережень Анна Хогг з Університету Лідса порівнює його з кубиком льоду у склянці з джином. Проте людству не варто заспокоюватися: подальші розлами у шельфових льодовиках можуть призвести до вивільнення континентального льоду, танення якого підніме океан щонайменше на 10 сантиметрів, що призведе до підтоплення прибережних міст.      

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram