Верховна Рада "здала", але не всіх
Загрузка плеера...

У вівторок, 11 липня, Верховна Рада розглянула подання Генпрокуратури на зняття імунітету з п'яти народних депутатів.

Після доволі бурхливих обговорень парламентарії погодилися зняти недоторканність зі своїх колег Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата, однак відмовили в притягненні їх до кримінальної відповідальності.

Також народні обранці не задовольнили клопотання генпрокурора про зняття імунітету з Андрія Лозового та Євгена Дейдея.

У процесі обговорення у залі неодноразово виникали словесні перепалки, депутати та генпрокурор вправлялися у красномовстві й намагалися підколоти одне одного.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Шановний пане Андрію! Недоторканність, бо ви кажете недоторканість. Це щось інше, це спитаєте у свого лідера з вашим стрижнем! Недоторканність я хочу зняти. Все решта – не моє.

У хід пішли вже перевірені прийоми, зокрема демонстративна набожність, показне смирення та переживання за долю ближнього свого.

Андрій Лозовий, народний депутат України:

"Я нікому не бажаю зла, я, Бог свідок, сьогодні поставив свічку за ваше здоров'я і по-християнськи вас уже пробачив. І попросив Бога, щоб дав вам мудрості".

Луценко після голосування зазначив, що обурений діями Верховної Ради, оскільки, як він вважає, депутати взяли на себе місію суду і не дали дозволу на затримання й арешт, бо всі "свої".

Генпрокурор також додав, що у вересні планує зробити повторне подання в Раду на позбавлення імунітету та притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Лозового і Дейдея.

У свою чергу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зауважив, що є велика ймовірність втечі з країни народних депутатів, яких підозрюють у кримінальних правопорушеннях.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram