Під Кабміном мітингували проти "черги смерті" для онкохворих
Загрузка плеера...

Під стінами Кабінету міністрів України мітингували, щоб захистити право на життя онкохворих людей.

Активіст: "Середня вартість лікування однієї людини складає 2 млн 750 тис. грн. Потреба у бюджетних коштах на покриття цих витрат становить 467 млн грн. На обліку є пацієнти, лікування яких, перевищує 30 тис. дол. Це приблизні розрахунки, проаналізовані громадськістю і підтверджені у МОЗ".

В Україні громадяни, які не мають коштів, щоб долати страшну хворобу швидко, вимушені просто чекати на подачки від держави. Поки що вони можуть отримувати необхідні медпрепарати безоплатно. Також зараз в Україні майже сотня онкохворих перебуває в черзі на державне фінансування трансплантації кісткового мозку за кордоном!

Та поки пацієнти чекають, час спливає, а з ним і надія десятків українців на лікування та повноцінне життя. Наразі державних коштів, які передбачені цьогоріч у бюджеті для онкохворих, суттєво бракує. Тому у документ потрібно внести зміни. Зараз долі пацієнтів залежать від того, наскільки швидко парламентарі та уряд, зокрема, Мінфін, дійдуть згоди, підпишуть необхідні документи та перерахують гроші на казначейські рахунки МОЗу.

Проте, з огляду на останні події у Верховній Раді, схоже, що можновладці не надто переймаються проблемами громадян, які на межі життя та смерті.

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я:

"Зараз це лежить у полі бюджетного комітету. Вони мають вирішити, які зміни будуть, які не будуть. Ми кілька тижнів тому подали від уряду на перше читання зміни до бюджету 2017 року. І замість того, щоб прийняти в цілому одним голосуванням, щоб ми могли швидше передати і вам гроші, і на інші програми, цього не було зроблено. Тепер на бюджетному комітеті це обговорюють. На жаль, там більше звертають увагу на гроші Януковича, замість вирішення ваших проблем, щоб лікувати дітей та інших пацієнтів за кордоном".

На початку тижня рідні і близькі онкохворих уже мали зустріч із очільницею МОЗу Уляною Супрун. Під час розмови сторони дійшли згоди, що в Україні потрібно повністю міняти підхід до процедури фінансування програм для лікування таких пацієнтів. Інакше проблема нестачі коштів буде завжди.

Тому учасники мітингу, які прийшли під будівлю Кабміну, просять негайно внести змін до Закону України "Про державний бюджет" і збільшити суму видатків на фінансування трансплантації кісткового мозку за кордоном. Окрім того, активісти вимагають від уряду гарантійних листів, які дадуть змогу зробити операції усім, хто зараз перебуває у черзі за державною програмою.

Оскільки наше чинне законодавство не дозволяє робити подібні операції в Україні, представники громадських і благодійних організацій вимагають від влади змінити цю норму, щоб онкохворі пацієнти могли повноцінно лікуватися вдома.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram