Вступна кампанія перейшла в "активну" фазу
Загрузка плеера...

З 12 липня в Україні офіційно розпочинається прийом заяв та документів від вступників до вищих навчальних закладів на освітній рівень "бакалавр". Для того, аби боротися за місце в омріяному виші, абітурієнти повинні скористатися сайтом Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Особисті кабінети на цій Інтернет-сторінці можна було створювати ще з 29 червня.

Особливість цьогорічної вступної кампанії – введення регіональних коефіцієнтів. Працює ця система так: бал абітурієнта, що забажав навчатися у Києві, у підсумковому рейтингу залишиться незмінним, в той час як для Дніпра, Львова, Одеси чи Харкова буде домножуватися на 1,01. Найбільший коефіцієнт 1,03 мають ВНЗ Донецької та Луганської області. Також на трохи вищі бали можуть розраховувати випускники сільських шкіл. Міністерство освіти стверджує, що це усуває несправедливість, викликану розривом між якістю навчання в різних населених пунктах. Втім, новацію критикують, оскільки формально вона порушує право на рівний доступ до освіти.

Виші зобов’язані оприлюднити рейтингові списки не пізніше 12 години 1 серпня. Зарахування на бюджетні місця здійснюватиметься впродовж тижня. Обсяг державного замовлення ще й досі не визначений.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram