"Театр-домовина" руйнує сусідні пам’ятки
Загрузка плеера...

Скандальний кубічний "Театр на Подолі" знищує не лише естетичний вигляд історичного центру столиці, але й пам’ятки архітектури. Активісти заявляють про те, що будинок за адресою Андріївський узвіз, 18, розташований безпосередньо поряд з театром, перебуває у настільки жахливому стані, що кожної миті в ньому може впасти дах. Значні пошкодження є ще на шести будівлях. Люди впевнені: до цього призвело незаконне будівництво, спонсороване корпорацією Roshen.

Найгірше те, що споруди мають власника, зацікавленого у їх знищенні. Історія нагадує інцидент з Центральним гастрономом на Хрещатику, який нещодавно ледь не згорів вщент внаслідок підпалу. Ці об’єкти за ініціативи підприємств були позбавлені статусу пам’яток національного значення. Тепер фірмам, що ними володіють, вигідно, аби будинки розвалилися – тоді на їх місці можна буде зводити усе, чого душа забажає.

Столична влада, на жаль, безсила – закон не передбачає засобів впливу на власників, які змусили б їх утримувати старовинні будинки в належному стані. Тож вже незабаром одна з найкрасивіших пішохідних вулиць не лише України, але й всієї Східної Європи може перетворитися на звалище руїн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram