Україна знову привернула увагу міжнародної спільноти, та чи надовго?
Загрузка плеера...

За останні дні увага міжнародної спільноти до України більш, ніж активна.

На зустрічі лідерів країн "Великої двадцятки" під час саміту в Гамбурзі двічі топ-темою було українське питання. Київ із першим офіційним візитом відвідав держсекретар США Рекс Тіллерсон, який прибув для обговорення перебігу ключових реформ у нашій державі.

Після цього Президент Петро Порошенко провів зустріч із генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем. Під час переговорів закордонний гість переконував, що ООН готова підтримати будь-які зусилля України, спрямовані на вирішення довготривалої кризи в державі.

На початку тижня естафету дипломатичних зустрічей перехопив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Він під час зустрічі з гарантом і народними депутатами підкреслив, що в Альянсі стурбовані ситуацією в Україні, але сприятимуть реалізації реформ і переходу нашої держави на стандарти НАТО.

Микола Бєлєсков, експерт-міжнародник:

"Присутність генерального секретаря НАТО – це, звичайно, позитивно. Але чому є скепсис? Ми святкуємо 20 років підписання хартії про особливе партнерство. За 20 років ми маємо хай не 10 випадків, коли Україна міняла своє відношення, бачення щодо розвитку відносин з НАТО, але випадків п’ять ми точно маємо, коли Україна кардинально міняла свою політику. При цьому ми демонстрували непослідовність. Зрозуміло, що Північноатлантичним альянсом Україна сприймалася як не дуже надійний партнер. А в міжнародних відносинах це дуже цінується".

В рамках цього візиту Йенс Столтенберг відкрив представництво Північноатлантичного альянсу в Україні.

Паралельно з візитами до нашої держави представників міжнародної спільноти у Чорному морі біля берегів Одеської та Миколаївської областей розпочалися українсько-американські навчання Sea Breeze-2017, які триватимуть два тижні.

На думку експертів, з огляду на низку дипломатичних візитів, Україна знову привернула увагу міжнародної спільноти.

Микола Бєлєсков, експерт-міжнародник:

"Українське питання, що б там не розповідали ЗМІ, є одним із ключових у світовій політиці. Незважаючи на те, що порядок денний дуже насичений, проблем багато, але український кейс не зникає. Можливо нема рішення проблем, але ключові гравці звертають на Україну увагу".

Проте це не гарантія вирішення усіх проблем нашої держави. Якщо найближчим часом Україна не проявить рішучості, не почне вирішувати сама свої проблеми і не покаже себе як надійний міжнародний партнер, то може остаточно стати геополітичним вигнанцем.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram