Місяць "безвізу": перемога чи зрада?
Загрузка плеера...

З 11 червня українці з біометричними паспортами мають право здійснювати короткочасні поїздки до країн Європейського союзу без віз. За місяць можливістю вільного перетину кордону скористалися 95 460 наших співвітчизників. З них лише 50 було відмовлено у в’їзді, найчастіше – через нездатність підтвердити мету своєї подорожі.

За відгуками мандрівників, на авіаційних пунктах контролю проблем не виникає взагалі – прикордонники досить рідко просять показати квитанцію про бронювання готелю чи готівкові гроші, обмежуючись лише біометричним паспортом. А ось автомобільні подорожі здійснювати важче – польські та угорські митники стали жорсткіше перевіряти машини, через що виникають довжелезні черги.

Безумовно, безвіз є одним з найбільш помітних досягнень України за останні роки. На жаль, відчути його переваги здатні далеко не всі. По-перше, переважна більшість громадян не мають фінансової змоги подорожувати до Європи. А по-друге, лише 7% українців вже отримали біометричні паспорти. В свою чергу, майже половина наших співвітчизників взагалі не хочуть звертатися до міграційної служби чи сервісного центру за чіпованим документом. Для них зростання економіки, завершення війни та підвищення соціальних стандартів є значно більшими пріоритетами, аніж відкриті кордони.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram