Парубій хоче скасувати депутатам канікули через реформи?
Загрузка плеера...

Останній перед канікулами пленарний тиждень спікер парламенту розпочав з пропозиції до депутатів.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я буду пропонувати, щоб ми не закривали сесію, щоб сесія не закривалася наступного пленарного тижня, – щоб ми мали змогу у будь-який час і період зібралися для прийняття важливих рішень, які можуть стати у нас на порядку денному".  

У Верховній Раді раптом згадали про питання, до яких не доходили руки протягом сесії.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"На порядку денному все ще залишається значна кількість питань, які потребують врегулювання. Саме тому фракція "БПП" підтримує ініціативу продовження шостої сесії Верховної Ради до вересня".

На відміну від минулого року, коли питання про продовження сесії у парламенті особливо не піднімалося, фракції пропозицію спікера переважно підтримали.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Півторамісячна перерва в роботі парламенту в країні, де триває війна, є неприпустимим. У нас попереду ще складний і важливий бюджетний процес. Чим раніше ми його розпочнемо, тим ефективнішим він буде.

Нагадаємо, згідно регламенту робота Верховної Ради протягом року розподіляється на дві сесії, які тривають з лютого до липня та з вересня до січня відповідно.

Борис Тарасюк, народний депутат ("Батьківщина"):

"Країна знаходиться у вкрай складному становищі. І необхідно, щоб і ми, народні депутати, продовжили працювати".

Цього року ймовірними мотивами скасування депутатських канікул можуть бути реформи – медична, пенсійна та земельна, які є умовою МВФ та Світового банку для надання чергового траншу.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":

"Реформи є прекрасні. Вони прекрасні. Найбільш підготовлена і пропрацьована медична, без сумніву, складана, – її немає в порядку денному".

Слід зазначити, що пропозиція спікера передбачає не скасування канікул, а можливість оперативно зібрати депутатів під куполом у разі необхідності.

Юрій Бойко, голова фракції "Опозиційний блок":

"Якщо ви сказали, що у нас сесія не закривається, ми готові проголосувати за те, щоб зібрати позачергове засідання парламенту для того, щоб розглянути програму виходу з кризи. І якщо вона дасть можливість це зробити, ми підтримаємо".

Рішення про продовження сесії ухвалюють депутати у сесійній залі шляхом голосування за відповідну постанову.

Нагадаємо, 2016 року між сесіями депутати не збиралися, натомість останні три роки Верховна Рада періодично вдається до практики продовження роботи під час так званих канікул.

Так, 2015 року парламент збирався на позачергове засідання 31 серпня – тоді під час розгляду змін до Конституції у частині децентралізації під час сутичок біля парламенту загинуло 4 особи.

Особливу працелюбність депутати демонстрували перед парламентськими виборами 2014 року – тоді не лише підтримали скасування канікул, а і провели аж два пленарні тижні. Проте ефективної роботи Верховна Рада так і не продемонструвала.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram