Подання на Розенблата: ГПУ нарешті догодило комітету
Загрузка плеера...

Назар Холодницький, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

"Ми покажемо ще більше цікавого. Я прийняв рішення: ми зробили відеоролик. Він буде близько години часу, щоб усі могли побачити хід цього процесу".

ГПУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на черговому засіданні регламентного комітету вражали депутатів фільмом. У головній ролі – народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Борислав Розенблат.

Нагадаємо, у червні Генеральною прокуратурою до Верховної Ради було внесення подання на зняття з Розенблата депутатської недоторканості.

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Ви ж знаєте – саме головне, щоб прокурор не вийшов на свій слід. Пам’ятаєте істину, да, прокурорську? "

Антикорупційні органи підозрюють депутата у зловживанні службовим становищем та здирництві – згідно заяв, разом із "фронтовиком" Поляковим Розенблат вимагав гроші у іноземних компаній за видобуток бурштину в Україні. 19 червня працівниками НАБУ був затриманий особистий охоронець депутата із сумою 200 тис. дол.

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Я вкотре і з усією відповідальністю заявлю, що ніколи не вчиняв інкримінованих мені у поданні злочинів. Також я категорично заявляю, що ніколи не вступав у будь-яку злочинну змову з народним депутатом Поляковим Максимом. А також з помічниками-консультантами та охоронцями".

Свою провину депутат відкидає повністю.

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Це художній фільм – змонтований, зрежисований. Повністю я поки не знаю, чиї там слова, хто озвучував всі ці речення, і яким чином воно все відбувалося. Скажіть, будь ласка, у моїх руках була хоч жодна копійка грошей?!. В моїх руках ніколи не було жодного граму бурштину! І я це вам кажу відверто!"

З продемонстрованого членам комітету фільму, зокрема, видно, що агент НАБУ, яка видавала себе за представницю арабської фірми, мала зустрічі із Розенблатом з грудня минулого року до червня поточного. Депутат продовжує наполягати: консультував іноземців, щоб привабити інвестиції.

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Про який хабар може іти мова, коли я зробив все безкоштовно? Це нонсенс! Ви смієтеся і я сміюся зі своїх обвинувачень!".

І навіть займався благодійністю – їздив із агентом "Катериною" до дитячого будинку.

Назар Холодницький, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

"Я вас запевняю, я вам покажу і хто її до вас завів, як ви її шукали, і як ви довго не могли знайти її телефон і знайшли у листопаді місяці. І вам все це на слідстві буде показано. Подумайте про дітей, про яких ви так боретеся, а особливо на бурштиноносних районах, де ви виграли вибори. У мене емоції зашкалюють, вибачте!".

Зрештою, не витримали нерви і в генерального прокурора.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Борислав Соломонович, для мене все закінчилося у момент, коли ви кажете агенту Катерині: "Солнце, у нас такая жизнь, б…ть с этой дибильной страной"Складайте мандат! Ви все це вчинили! Перестаньте тут грати з себе ангела невинуватого! "Дибильной страной!". Ви присягалися на вірність українському народу і цій державі! Сьогодні уособлюєте український народ – з ганьбою для нього!

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Юрій Віталійович! На мене тиск не треба робити! Я дуже виважена людина".

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Я бачу – все зважуєте! Бурштин, бабки!". (аплодисменти)

Вперше за тиждень у регламентного комітету до подання генерального прокурора запитань не було.

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України:

"Чи є воно обґрунтованим – так, воно є обґрунтованим поза сумнівом. Чи є воно вмотивованим? Мотивів більш ніж достатньо".

Розенблат із думкою колег не згоден і заявив, що буде доводити свою невинуватість у суді.

Борислав Розенблат, народний депутат ("БПП"):

"Хто після мене захоче займатися легалізацією бурштина? Ніхто! Ось відповідь на всі ваші питання. І я вважаю, що сьогодні перемогла знову мафія".

Депутат заявив, що не збирається виїжджати за межі країни.

Назар Холодницький, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

"Дякую за ваш жест доброї волі, що ви заявили, що не будете нікуди тікати. У мене до вас як у людини прохання – здайте ваші паспорта!".   

Нагадаємо, Розенблату загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за особливо тяжкий корупційний злочин. Остаточно питання зняття недоторканості та притягнення до кримінальної відповідальності будуть вирішувати народні депутати у сесійній залі шляхом голосування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram