Україна стає смітником, нардепи вирішуватимуть питання восени
Загрузка плеера...

Населення України щороку продукує 12-17 мільйонів тонн сміття. В цілому за рік у державі утворюється біля 450-ти мільйонів тонн твердих побутових відходів. Із цього на переробку потрапляє лише 5%, решта – 95% непотребу осідає на полігонах і звалищах, які складають понад 10 тисяч гектарів, а це майже 7% від усієї території нашої країни.

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА:

"Байдуже ставлення до переробки відходів – це техногенна та національна загроза сьогодні".

В Україні уже накопичилося понад 54 мільйони кубометрів сміття, і ця цифра із року в рік зростає. Хоча в державі налічують більше 40 тисяч звалищ, із яких легально працюють трохи більше 6-ти тисяч. При цьому із 4-х існуючих сміттєспалювальних заводів працює один. Наразі сміттєва загроза нависла і над столицею та її околицями, оскільки Київ – місто-багатомільйонник. Окрім того, тут зосереджено чимало промислових підприємств, а саме ця галузь є "лідером" із продукування відходів.

Сергій Лук’янчук, директор департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Мінекології:

"Нещодавно міністр екології Остап Семерак презентував топ-найбільших забруднювачів країни, де навів аналіз того, що найбільше відходів у нашій країні продукують промислові підприємства. У нашій країні продукується приблизно 12 млн тонн ТПВ, а номер один у рейтингу одне із підприємств, яке продукує 64 млн тонн на рік. Тобто одне підприємство продукує у 6 разів більше відходів, ніж вся країна".

На сьогодні у столиці утворюється понад 1 мільйон тонн непотребу, з яких на сміттєспалювальний завод йде п’ята частина, решта – відправляється на полігони та звалища. Тому у Києві підготували концепцію поводження з відходами. Місто планує перейти від захоронення до сортування та переробки сміття. Це має покращити екологічну ситуацію в столиці на її околицях. Міська влада також хоче створити систему адміністрування сфери поводження з ТПВ, щоб контролювати територіальні громади міста Києва за обсягами утворення відходів та їх рухом.

Окрім того, в уряді працюють над Національною стратегією, яка визначатиме політику країни у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття. Для цього, кажуть експерти, треба вирішити чимало законодавчих колізій. Проте, самі ж парламентарі кажуть, що не встигнуть до канікул урегулювати це питання у правовому полі.

Олександр Черненко, народний депутат України:

"Наступного тижня базовий законопроект знову буде розглядатися в комітеті. Думаю, що вони не встигнуть потрапити до зали, бо буде багато інших актуальних законопроектів".

Нардепи обіцяють, що до кінця року Верховна Рада розпочне заповнювати законодавчі прогалини у цьому питанні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram