Повітря над "Радикалом" – отруйне
Загрузка плеера...

У Держспоживслужбі оприлюднили результати експертизи, яку наприкінці червня провели на території колишнього заводу "Радикал" у Києві.

Як виявилось, рівень вмісту ртуті подекуди перевищує норму майже у 15 разів. Концентрація речовини у повітрі ще більша – на деяких ділянках показник у 30 разів перевищує максимально допустиму норму. Підприємство, яке побудували у середині минулого століття, впродовж кількох десятків років випускало хімічні реагенти та синтетичні матеріали. У 1996 році завод став банкрутом і будь-які роботи тут припинили, отруйні речовини так і залишились на території об'єкту. Громадяни неодноразово нарікали на те, що хімікати зберігаються у невідповідних умовах. До того ж, за час простою заводу у приміщеннях відбулось кілька пожеж.

Впродовж 20 років влада столиці періодично обіцяє вирішити цю проблему. З заводу навіть вивозили частину відходів, що містять ртуть, проте зараз там, за підрахунками експертів, зберігається більше 200 тонн небезпечних відходів.

Нині у КМДА стверджують, що готові виділити 4,5 млн грн на очищення території заводу, проте для цього треба знайти додаткові кошти. У Держспоживслужбі намагаються залучити до цього міжнародних інвесторів.

Зазначимо, що будівля заводу розташована на лівому березі Дніпра, неподалік від жилих будинків, ринків і розважальних центрів. Ртутовмісні та радіоактивні речовини, які зберігаються на території об'єкту, здатні викликати онкологічні хвороби та хронічні захворювання серця, легень та щитоподібної залози.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram