Зустріч у Лондоні: без нового суду не буде бізнесу
Загрузка плеера...

У Лондоні відбулась міжнародна Конференція з питань реформ в Україні. У ній, окрім урядової делегації з України, взяли участь представники Великобританії, Данії, США та інших держав.

На конференції партнери вкотре підкреслили, що не відмовляються від своїх слів про значні досягнення, які Україна здобула впродовж останніх трьох років. Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон навіть назвав це своєрідною мантрою, проте він додав, що нині багато ознак вказують на все меншу рішучість у впровадженні реформ.

За словами представника Сполученого Королівства, міжнародна спільнота хоче побачити зрушення у шести напрямках. Це реформа виборчої, медичної, пенсійної та судової систем, приватизація об'єктів державної власності та реорганізація системи державної служби. На необхідності оновлення судів політик наголосив окремо і заявив, що сумнівається у спроможності української влади зробити це. У той же час Борис Джонсон додав, що лише після створення нової судової системи стане можливим залучення інвестицій до України.

Прем'єр України Володимир Гройсман заявив, що судова реформа в Україні вже розпочалась, на черзі також – створення антикорупційного суду. Проте голова уряду не згадав оновлення суду серед основних пріоритетів на 2017 рік. Натомість, як запевнив Гройсман, керівництво країни планує зосередитись на земельній реформі, пенсіях, медицині, освіті і приватизації.

До критики долучився і представник США – заступник держсекретаря Вільям Браунфілд. Він заявив, що, якщо корупція у країні не буде подолана, то боротьба за успіх не матиме сенсу. Гройсман запевнив, що уряд скорочує поле для зловживань і нагадав, що до 2014 року в Україні взагалі не існувало антикорупційної інфраструктури. Гройсман подякував партнерам за підтримку та повідомив, що конференції, присвячені реформам в Україні, відбуватимуться щороку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram