Кіпрські перемовини знову зазнали невдачі
Загрузка плеера...

Генеральний секретар ООН Антоніо Гуттереш заявив про те, що черговий раунд переговорів про відновлення єдиної Кіпрської держави завершився безрезультатно. У четвер у швейцарському місті Кранс-Монтана сторони намагалися досягти домовленостей щодо злиття північної та південної частини острова, розділених демаркаційною лінією. Втім, через ряд суперечностей консенсусу не було досягнуто.

Делегація Туреччини висловила готовність країни вивести більшу частину 35-тисячного військового контингенту з території Північного Кіпру, але вимагає збереження статусу держави-гаранта. Також в Анкарі хочуть, аби залишки війська перебували на острові щонайменше впродовж 15 наступних років.

Влада Кіпру та Греції наполягає на повному виведенні контингенту та не бачить необхідності у державах-гарантах. Позиції сторін за майже добу, проведену у залі для перемовин, не змінилися, тож о третій годині ранку п’ятниці зустріч було вирішено закінчити. Це вже втретє цього року делегаціям не вдається погодити план реінтеграції розділених територій.

Нагадаємо, що Туреччина окупувала Північний Кіпр 1974 року і пізніше проголосила там незалежну республіку, яка була визнана лише офіційною Анкарою.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram