У Сирії знову використали хімічну зброю
Загрузка плеера...

У Сирії урядові війська атакували квартал на сході Дамаску, сили Асада застосували хімічну зброю – хлоровмісний газ. Удар було нанесено по опозиційних силах. Внаслідок атаки більше 10 осіб постраждали, зараз вони знаходяться в лікарні. Зазначимо, що опозиція, як і урядові війська з міжнародною антитерористичною коаліцією, бере участь у боротьбі з терористичною організацією "Ісламська держава".

За день до цього Росія визнала використання заборонених речовин під час хімічної атаки, якої на початку квітня зазнала сирійська провінція Ідліб. Про це повідомили представники Великобританії після засідання у Організації із заборони хімічної зброї.

Про використання зарину (нервово-паралітична речовина) або іншого хлоровмісного газу свідчать висновки експертизи, яку провела ця міжнародна організація. 4 квітня авіація нанесла удар по місту Хан-Шейхун. Жертвами атаки стало здебільшого цивільне населення. Щонайменше 100 осіб загинуло, близько 500 людей отримали ушкодження. Серед загиблих було кілька десятків дітей. Сили США та Євросоюзу заявили, що напад провели сирійські військові. У причетності до цього звинуватили і Росію, яка підтримує режим Башара Асада.

Нині російська делегація визнала результати експертизи. В Організації з заборони хімічної зброї нагадали, що використання зарину або інших шкідливих речовин є військовим злочином. Тим часом російські ЗМІ повідомили, що всі запаси зарину країна вже знищила.

Зазначимо, що держсекретар США Рекс Тіллерсон напередодні саміту G20 закликав Росію і інших учасників антитерористичної коаліції уникнути взаємних конфліктів у ході боротьби з терористами з ІДІЛ та запобігти подальшому використанню хімічної зброї.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram