Українців змусять працювати офіційно
Загрузка плеера...

Приблизно 6-7 мільйонів працездатного населення України перебуває в тіні, а отже і не сплачує внески до Пенсійного фонду. Таку статистику озвучив міністр соціальної політики Андрій Рева. У той же час аналітики називають ще більші цифри. За їхніми підрахунками, із 20 мільйонів працевлаштованих громадян лише кожен другий українець працює офіційно і сплачує внески, решта – 10 мільйонів – трудяться в тіньовому секторі.

Відповідно, пояснюють фахівці, вирішити проблему дефіциту бюджету Пенсійного фонду можна було б, вивівши економіку країни з тіні. Натомість уряд намагається розв’язати задачу набагато простіше. У Кабміні хочуть розпочати скорочення претендентів на пенсійні виплати шляхом погіршення умов виходу на пенсію.

Андрій Павловський, експерт із соціальних питань:

"Справжньою реформою було б, щоб уряд визначив пріоритети. Наприклад, детінізація економіки. У нас, за оцінками міжнародних експертів, приблизно 50% економіки знаходиться в тіні. А це призводить до того, як уже казали колеги, що з 20 мільйонів працездатних всього 10 мільйонів з них сплачують страхові внески до Пенсійного фонду України. Далі деофшоризація. Щороку з країни вивозять більше 10 млрд дол. і ховають в офшорах від оподаткування та сплати страхових внесків до ПФУ. Оцим би мав уряд зайнятися, бо всі пенсійні проблеми є другорядними і похідними від проблем економічного розвитку нашої країни".

Проте, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, вивести економіку з тіні уряд планує шляхом зацікавлення трудового населення в офіційному працевлаштуванні. Саме тому, у Кабміні при розробці пенсійної реформи вирішили змінити умови виходу на пенсію, збільшивши страховий стаж більше, ніж у два рази. Мовляв, тоді українці будуть вимушені влаштовуватися на роботу офіційно, а роботодавці – сплачувати за них внески до Пенсійного фонду.

Уряд сподівається, що до кінця шостої сесії, а це вже наступного тижня, парламент проголосує за проект пенсійної реформи у першому читанні, а восени – у другому. Однак, в експертних колах подейкують, що голоси у Верховній Раді будуть "збирати", аби ухвалити пакет документів за основу і в цілому.

Нагадаємо, що відповідно до зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом пенсійна реформа в Україні мала запрацювати ще у квітні цього року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram