Луценко отримав третє "ні" від регламентного комітету
Загрузка плеера...

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

– "Пане Юрій, а що сьогодні?

– Третя серія!".

Регламентний комітет Верховної Ради розглянув подання ГПУ на зняття недоторканності з народного депутата Андрія Лозового.

Андрій Лозовий, народний депутат ("РПЛ"):

"Я обов’язково внесу цю унікальну по-справжньому колекцію в свою декларацію. На мене вже третє подання Генеральної прокуратури".

Цього разу депутата підозрюють в ухилянні від сплати податків на основі даних, занесених самим Лозовим до електронної декларації. Нагадаємо, окрім партійного білету "Радикальної партії" нардеп задекларував 50 тисяч доларів, 150 тисяч євро, 800 тисяч гривень готівки, колекції вин, годинників, картин, ікон, холодної зброї, старовинних меблів та хрест із святими мощами XIII сторіччя.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Звертаю увагу – майно не було оцінене в декларації. А, відтак, експерти Фіскальної служби беруть його вартість за мінімальною ціною, за якої майно вноситься в декларацію. Відповідно до чинного законодавства у декларацію вноситься майно, якщо його вартість перевищує 121 тисячу гривень. Ми не знаємо, скільки коштують картини, мощі, хрести та інші цінні предмети. Але раз вони внесені в декларацію – вони коштують не менше 121 тисячі гривень. 121 тисяча гривень перемножена на кількість предметів цінного майна дала фіскалам суму 2923200 гривень. В сумі це склало 8856702 гривні ".

Лозовий у свою чергу звинувачував генерального прокурора у "святотатстві".

Андрій Лозовий, народний депутат ("РПЛ"):

"Оцінювати безцінні мощі у якусь суму вашими псевдоекспертами – це святотатство, це комуністичне кощунство! Я закликаю вас – тут 10 хвилин іти пішки до монастиря, якому я їх подарував, вклонитися цим мощам. І покайтеся за те, що ви чините політичні репресії і політичний тиск".

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Запрошення в церкву не приймається – я будую храм у місті Рівному, і якось розберусь сам із Богом".

Картину Лозового демонстрував його колега по фракції Ігор Мосійчук.

Ігор Мосійчук, народний депутат ("РПЛ"):

"Це намальована шариковою ручкою картина Марка Греся. Жодна з картин не продана. Одна подарована Андрію Лозовому – ця сама. Друга – Ігорю Мосійчуку. Андрій Лозовий вніс в декларацію, а Ігор Мосійчук – ні!

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету ВР з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України:

"Пане Марк! Ми раді познайомитися, раді вас бачити і творчих вам здобутків!".

Свої статки Андрій Лозовий пояснює отриманим спадком.

Ігор Мосійчук, народний депутат ("РПЛ"):

"Він отримав частину спадку від свого дідуся, який проживав у Москві. Юрію Віталійовичу про це добре відомо".

Проте за даними, які містяться у державних реєстрах, ця інформація не підтвердилася, повідомив генеральний прокурор України.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Ми з усіх доступних нам джерел не отримали інформацію про можливість інших доходів, крім офіційних доходів помічника народного депутата".

Під час засідання регламентного комітету Юрій Луценко зазначив, що справу можуть закрити у разі сплати недоплачених податків у розмірі 1,7 млн грн.

Юрій Луценко, генеральний прокурор України:

"Я дійсно і через інших людей, і зараз вам в очі кажу, Андрій Сергійович. Просто заплатіть податки, і гордіться тим, що армія стала міцнішою, а люди соціально захищенішими. Якщо б мені дорахували, клянусь вам, що я сплатив би!".

Лозовий на вмовляння генерального прокурора не піддався.

Андрій Лозовий, народний депутат ("РПЛ"):

"Шановні члени комітету! Прошу вас підтримати подання на притягнення мене до кримінальної відповідальності! Я людина чесна перед Богом та перед законом… Пояснюю усьому українському суспільству що регламентний комітет робить тільки висновок! А знімає недоторканність і приймає рішення Верховна Рада України – народні депутати всі, разом".

Пообідді, вдосталь погомонівши, депутати пішли готувати висновки комітету.

Комітет вже втретє за тиждень не підтримав зняття недоторканності з Лозового через недостатню обґрунтованість подання Генеральної прокуратури. Висновки разом із поданням передали голові Верховної Ради Андрію Парубію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram