ЄС хоче реформ: Мінгареллі розкритикував СБУ
Загрузка плеера...

Європейські партнери знову заявили про невдоволення роботою українських органів безпеки. Цього разу нарікання Єврсоюзу викликала СБУ. На семінарі Роуза-Рота, що присвячений безпеці чорноморського регіону, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі закликав невідкладно реформувати систему.

Європолітик заявив, що зараз Служба безпеки України виконує багато зайвих функцій, перебираючи на себе зобов'язання інших силових органів. Організація, яка має протидіяти тероризму і займатись контррозвідкою, викриває хабарників і торговців наркотиками.

Хюг Мінгареллі вважає, що проблеми у впровадженні реформ – результат спротиву тих олігархів, які хочуть посилити свої позиції. В той же час представник ЄС зазначив, що населення не повірить у зміни, поки суди не покарають корупціонерів, що знаходились при владі.

Зазначимо, що претензії до СБУ має не лише Мінгареллі. Голова консультаційної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас заявив, що Служба безпеки не виходить на контакт з європейськими партнерами і не реагує на пропозицію реформування, яку для відомства розробили фахівці з НАТО та ЄС. Дісталось і Генпрокуратурі, яка взагалі ліквідувала відділ, що мав слідкувати за оновленням системи і співпрацювати з закордонними партнерами. Крім того, у ЄС занепокоєні інформацією про утиски активістів і журналістів.

До критики силових структур долучалась і міжнародна антикорупційна організація Transparency International, яка з початку року говорить про неефективність роботи, пов’язаної з поверненням активів, вкрадених корупціонерами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram