В Україні зупинена друга хвиля вірусу Petya
Загрузка плеера...

В Україні була зупинена друга хвиля кібератаки. Як написав на своїй сторінці у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, 4 липня кіберполіція заблокувала нове розсилання й активацію вірусу Petya.A.

Сергій Яригін, голова ВГО "Українське піратське співтовариство":

"Аваков вночі повідомив, що атака була зупинена. Та навіть попри підсилену увагу до M.E.Doc із його вразливостями багато компаній знову підхопили цей вірус. Так, атаку зупинено, але наші підприємства, які не були вражені попереднього разу, цього разу були вражені. На жаль, така ж ситуація у багатьох країнах. Це перша настільки масштабна атака у світі, яка вразила протягом 12 годин багато країн. Україна сьогодні виступає у ролі полігону для вивчення кіберзасобів для боротьби".

Арсен Аваков повідомив, що кібератака розпочалася в другій половині дня о 13 годині 40 хвилин. Приблизно за півтори години (до 15.00) кіберполіції вдалося заблокувати розсилку й активацію вірусу із серверів інформаційної системи М.Е.Doc. Також міністр заявив, що правоохоронці вирішили провести обшуки й вилучити техніку компанії, оскільки після першої кібератаки М.Е.Doc поінформували про вразливість їхніх систем. Проте попередження правоохоронців проігнорували.

Кіберполіція та інші силові структури України вбачають у кібератаках російський слід. Окрім того, слідство відпрацьовує версію, що справжньою мішенню були важливі державні об’єкти для дестабілізації ситуації в Україні.

Вітчизняні IT-фахівці вважають, що обидві кібератаки свідчать про низький рівень національної безпеки. Адже з професійної точки зору комп’ютерні віруси, які вразили українські компанії, їх IT-системи та сервери, слабенькі.

Олег Соболєв, член громадської ради при Держадміністрації спецзв'язку та захисту інформації:

"Я считаю, что Украина провалила тест на безопасность, потому что эксперты считают, вирус достаточно простенький (даже тупенький). Если посмотреть, как он распространяется, и на что он влияет, то он же не влияет на систему управления предприятий".

Відтак, Україні варто зробити висновки, провести роботу над помилками та попрацювати над покращенням рівня безпеки країни.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram